У Мінрегіоні роз’яснили вимоги до проєктів регіонального розвитку, що фінансуватимуться за кошти ЄС

У Мінрегіоні відбулась онлайн нарада з регіонами щодо роз’яснення змін до порядку та вимог конкурсного відбору проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.

Участь в нараді взяли радник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря, радник Прем’єр-міністра України Валентина Москаленко, представники директорату регіональної політики Мінрегіону, державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування та агенцій регіонального розвитку.

Як зазначив Іван Лукеря, Мінрегіон до 20 жовтня очікує від областей проєкти, спрямовані на стимулювання розвитку регіонів. «З Державного бюджету на Програму виділено 551 млн грн, які мають бути спрямовані на реалізацію програм та проєктів регіонального розвитку, які спрятимуть розвитку громад та територій України», — зазначив він.

Серед ключових змін конкурсного відбору — розширення кількість учасників. Відтепер заявником проєкту може бути центральний або місцевий орган виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та агенції регіонального розвитку. Зокрема, заявниками мають бути ті органи місцевого самоврядування і ті районні адміністрації, які є центрами новостворених громад і центрами укрупнених районів.

Порівняно з попереднім конкурсом також розширено перелік програм, за якими можуть подаватися проєкти. «Наразі програм регіонального розвитку  7. Це: «Інноваційна економіка та інвестиції», «Сільський розвиток», «Розвиток туризму», «Розвиток людського потенціалу», «Загальноукраїнська солідарність», «Підтримка розвитку депресивних територій» та «Ефективне управління регіональним розвитком». Наголошую, що проєкти, подані за цими програмами не стосуються фінансування ремонту або утримання об’єктів, а мають бути спрямовані на розвитку громад та територій», — наголосив Іван Лукеря.

Довідково

Конкурс оголошено 3 вересня 2020 року.  Документи на участь у конкурсному відборі подаються виключно в електронному вигляді через онлайн-платформу sectoral.minregion.gov.ua до 17 год. 00 хв. 20 жовтня 2020 року включно.

Переглянути відео запис онлайн наради можна за посиланням>>

Джерело: minregion.gov.ua

You may also like...