Український фонд стартапів провів десятий Pitch Day

28 серпня Український фонд стартапів провів десятий Pitch Day. Захід відбувся у офлайн форматі на території інноваційного парку UNIT.City. Із презентаціями (пітчами) виступило дев’ять стартапів. Всі з них на етапі seed (претендують на державне грантове фінансування у розмірі 50 000 доларів кожен).

Захід розпочався з урочистого привітання через онлайн зв’язок від британського політика та співзасновника Ukrainian British City Club Джона Грогана:

Є 3 речі, які я хочу сказати вам сьогодні:

Перше: що спільного у Burger King, Uber та CNN? Всі вони починали свою діяльність під час економічних криз. Подібно тій, в якій ми опинилися і сьогодні. Це захопливо буде стартапом під час кризи. Звучить, можливо, й абсурдно, але це так. Людям як ніколи потрібні інновації, багато хто опинився без роботи. Тож не бійтеся, навіть попри те, що світ переживає складні часи. Це може стати чудовою нагодою показати себе.

Друге: на цьому тижні Україна святкує свій 29-ий День Незалежності. Мені пощастило подорожувати цією прекрасною країною. Мені здається, що в таких містах як Київ, Львів, Харків, Одеса 50% економіки ґрунтується на айті та інноваціях. Багато університетів, закладів вищої освіти – все це дає надію на яскраве майбутнє для України, в яке я щиро вірю.

Третє: Так, сьогодні ви змагаєтесь. Змагаєтесь за отримання фінансування від Фонду. Але пам’ятайте, що не варто забувати про можливості співпраці, які дарує цей захід. Об’єднуйтесь задля кращих результатів! Бажаю не тільки починати тут, в Україні, але й рости.

28 серпня окрім ювіленого пітчу Фонд відмічає ще одну дату – річницю початку операційної діяльності. Про результати роботи та успіхи розповіла Леся Севрук, Голова Наглядової Ради Фонду:

“Дуже дякую усім, хто доєднався до нашого ювілею! Окрема подяка нашим експертам, які працюють pro bono та витрачають свій час, щоб знайти, виокремити та оцінити найперспективніші стартапи. Наша Наглядова рада постійно дискутує та сперечається, щоб знайти найкращі практики та методи реалізації  діяльності Фонду і це приносить результати. На сьогоднішній день подано більше 2000 заявок від стартапів, вже видано близько 40 млн гривень у вигляді грантів, і ще від 35 до 70 млн гривень плануємо видати до кінця року. І це менш ніж за рік роботи! Приємно, що команда Фонду продовжує діяльність не зважаючи на сьогоднішній політичний, економічний та епідеміологічний стан. Порівнюючи рівень підготовки стартапів на перших пітчах з тим, що ми бачимо зараз, якість значно підвищилася. Радіємо, що стартапи позитивно відреагували на нашу державну ініціативу. Шануймося!”

Урочисту частину завершив директор Фонду Павло Карташов, нагородивши переможців дев’ятого Pitch Day:

Усі присутні –  справжні щасливчики, оскільки сьогодні для Фонду – подвійне свято: річниця роботи співпала з ювілейним пітчем. Це особлива та без перебільшень унікальна атмосфера. Після того як команди зійдуть на сцену, з’явиться можливість довести, що найкращі – саме ви. Та щоб зійти на неї, треба подолати шалений шлях, тому це вже перемога! 

Хто оцінював?

 • Андрій Гулий. Головний аналітик Indax.
 • Фелікс Літвінський. Керуючий директор Blackstone LaunchPad.
 • Олексій Орап. CEO Youscan.
 • Юрій Козік. Підприємець, стартап адвайзер та голова ГО «Еволв». В минулому випускник фінського акселератора Startup Sauna.
 • Максим Бешлєул. Засновник та CEO компанії MedicalLife.
 • Вадим Роговський. Керівник та засновник Startup School Online.
 • Станіслав Под’ячев. Керуючий партнер Blockchain Lab.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії seed є: команда, ринок, технологія, продукт, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 15 балів.

Результати

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

 1. Kray Technologies. Перші в світі автоматичні дрони для внесення засобів захисту рослин і підживлення у польові культури з індустріальною продуктивністю (до 470 Га/день) які зменшують вартість внесення на 90% до приблизно $2/Га (на ринку США). Вони дозволяють фермеру позбутися втрат врожаю, пов’язаних з внесенням, та застосувати нові технології частого підживлення, які обіцяють приріст врожайності на 20-40%.
 2. TenniRoboІнноваційний компактний робот для настільного тенісу, який фактично є професійним тренером, керованим за допомогою мобільного додатку. Пристрій з’єднується з мобільним телефоном за допомогою технології Bluetooth, та дозволяє користувачу керувати будь якими параметрами пострілу. Робот здатен створювати дійсно реалістичну поведінку м’яча – таку як створює реальна людина у грі, це є великою перевагою для спортсменів. Мобільний додаток дозволяє створювати власні постріли та об’єднувати їх у персональні програми тренувань З TenniRobo гравці не повинні налаштовувати свій графік тренувань, не залежать від партнера або тренера, та мають змогу заощаджувати до 80$ у тиждень на самостійних тренуваннях. Крім того, це надзвичайно корисний помічник для кожного тренера, бо робот допомагає значно пришвидшити професійний ріст спортсмена та різноманітити тренування.
 3. RE-leaf PAPER. Нова, запатентована технологія, за допомогою якої опале листя слугує джерелом целюлозного волокна для виробництва паперу, картону, литої тари (яєчні піддони, піддони для фруктів, пінетки для ягід), також це нова альтернативна сировина у целюлозно-паперовій сфері.
 4. Adducate Ukraine. Пазли Quokka розроблені в співпраці з вчителями і мамами, щоб максимізувати їх навчальну цінність. Діти вивчають, вдвічі більше з нашими пазлами. Сучасні унікальні дизайни роблять навчання інтерактивним, ефективни і веселим. Наш інноваційний підхід до виробництва дозволяє нам робити пазли деталізованими і стійкими, так як це не можуть робити конкуренти. А фокусування на онлайн продажах робить ціни на продукт доступними завдяки скороченню ланцюжка доданої вартості.
 5. Медікіт. Онлайн консультація з лікарем. Пацієнт описує скарги, профільний лікар підключається протягом 5 хв. Сервіс працює 24/7. Більше 200 лікарів і більше 70 спеціалізацій.
 6. ІНДЕКС СИСТЕМС. Система індексів надає можливість клієнту ідентифікувати інформаційні загрози, вірогідність маніпуляцій та фейків. Сервіс використовує технології великих даних (Big Data), комплекс запатентованих аналітичних алгоритмів, а також інструменти збору та візуалізації даних. Ми використовуємо відкриті джерела, бази моніторингу та масиви даних з он-лайн ЗМІ і соціальних мереж. Розвиток існуючого сервісу Attack Index включає елементи прогнозування, візуалізації розповсюдження інформації і надання сценарних рекомендацій.
 7. QRSmartyСервіс з обліку товарно-матеріальних цінностей. Дозволяє відстежувати життєвий цикл кожного ТМЦ, мінімізувати розкрадання, проводити швидку та ефективну інвентаризацію. Складається з мобільного додатку, серверної частини, веб панелі та засобів маркування. Вирішує проблеми: розкрадання та втрати; простої обладнання та інструменту; додаткові витрати на закупівлю товарно-матеріальних цінностей; відсутність актуальної інформації про активи. Де знаходяться, хто відповідальний.
 8. DocDream. Комплекс інтегрованих комп’ютерних програм та веб-додатків, розроблених для управління повним циклом медичних послуг, як для клінік, так і для пацієнтів. Основними елементами нашої платформи є: програмне забезпечення для управління медичним закладом (PMS або MIS); електронні медичні записи (EMR); онлайн запис на прийом. Наша кінцева мета – надати всеохоплюючу підтримку як пацієнтам, так і медичним закладам у процесі пошуку та надання медичної допомоги, та пов’язаних з ними послуг.
 9. Payris. Екосистема, в якій переосмислена електронна комерція і цифровий маркетинг. В основі — людина, її бажання і процес їх опредмечення і актуалізації для пошуку найкращого способу їх реалізації. Payris дає людині контроль над власними даними і можливість капіталізувати їх в процесі задоволення потреб. Payris винагороджує користувачів за надання різноманітних даних. Натомість бізнесу (постачальникам, глобальним і місцевим підприємствам) і Payris дає доступ до теплих кваліфікованих лідів і інструмент персоналізації маркетингу і продукту, радикально підвищуючи ефективність маркетингових комунікацій.

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування.

Джерело: usf.com.ua

You may also like...