На Другому Форумі Фонду енергоефективності обговорили темпи впровадження енергоефективних проєктів в Україні

23 вересня відбувся ІІ Всеукраїнський форум Фонду енергоефективності. В цьому році захід об’єднав представників державної та виконавчої влади країни, кращих українських та міжнародних експертів з енергоефективності в житловій сфері, ОСББ та представників органів місцевої влади. Учасники дискусії обговорили темпи впровадження реформи енергоефективності в Україні.

«За останні три місяці Фонд отримав вдвічі більше заявок, ніж за весь попередній період роботи, з вересня 2019 року. Збільшення кількості учасників Програми «Енергодім» свідчить про підвищення активності населення, бажання людей комплексно термомодернізовувати власні будинки та економити на витратах за комунальні платежі», – наголосив Василь Лозинський, Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України.

«Цей рік став визначальним для Фонду: у вересні 2019 запрацювала Програми «Енергодім», яка допомагає ОСББ реалізувати енергоефективні проекти. Рік потому — Фонд отримав 204 заявки на понад 1,3 млрд гривень, більше 18 тисяч українських сімей зараз беруть участь у Програмі», — коментує Юлія Головатюк-Унгуряну, директорка Фонду енергоефективності.

До дискусії долучилися  Матті Маасікас, голова Представництва ЄС в Україні та Юрген Кайнхорст, начальник відділу співпраці зі Східною Європою та Центральною Азією Федерального міністерства довкілля, охорони природи і ядерної безпеки Німеччини (BMU).

«Енергоефективність лежить в основі цієї нової політики ЄС. Так було протягом останніх років, і це залишатиметься одним із найважливіших напрямків співпраці між Європою та Україною. Фонд енергоефективності відіграє важливу роль у стабілізації української економіки після поточної кризи, оскільки енергоефективність — це новий ринок для країни, на якому створюється новий бізнес та нові робочі місця. Ми скерували понад 100 мільйонів євро на гранти та технічну допомогу Фонду. Це одна з найбільших ініціатив ЄС в Україні», — коментує Матті Маасікас, голова представництва ЄС в Україні.

Міжнародним досвідом в сфері енергоефективності поділилися представники Польщі та Литви. Відбулися прямі включення з міст, де зараз в будинках здійснюються роботи за умовами Програми (Одеса, Чортків, Луцьк, Черкаси). Голови ОСББ поділилися досвідом управління проектами з термомодернізації будинків.

Також під час форуму було презентовано нову можливість Програмі «Енергодім» – професійний супровід проектів з енергомодернізації будівель. Фонд відшкодовує до 70% вартості послуг проектних менеджерів та проводить навчання для тих, хто хоче допомагати ОСББ якнайкраще реалізовувати проекти.

Представники органів місцевого самоврядування з усієї України взяли участь у форумі. Під час заходу були підписані 27 Меморандумів про співробітництво між Фондом енергоефективності та меріями міст.

Джерело: minregion.gov.ua

You may also like...