В Мінекономіки відбулася зустріч з представниками Посольства США в Україні стосовно інтелектуальної власності
У рамках міжнародного партнерства заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Олександр Романішин провів зустріч з представниками американського посольства в Україні, дипломатами Економічного відділу Семом Міхельсоном та Ероном Есліком, щоб обговорити хід реформи у сфері інтелектуальної власності.
“У цьому році Україна покращила свій рейтинг у Глобальному інноваційному індексу 2020 і піднялась на дві позначки вище ніж у минулому році, увійшовши до ТОП-2 країн економічної групи lower-middle income. Зокрема, ми покращили результати в категоріях освіта, наукові дослідження та поширення знань. Тобто, ми як ніколи по справжньому розвиваємо сферу інновацій та інтелектуальної власності в Україні”, – зазначив Олександр Романішин.
Під час зустрічі обговорили стан розвитку національного законодавства у сфері інтелектуальної власності в контексті останніх законодавчих змін щодо реформи патентного права та посилення охорони і захисту прав на торговельні марки та промислові зразки. Також мова йшла про створення Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ) та організаційні питання, які стосуються функціонування НОІВ.
Учасники зустрічі також обговорили успішне просування реформи колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права та суміжних прав. Зокрема, станом на 14 вересня Міністерством зареєстровано 17 організацій колективного управління (ОКУ), які в свою чергу надали всі необхідні дані для оприлюднення їх на сайті Міністерства.
Крім того, завершено акредитацію ОКУ у 2 сферах розширеного та 4 сферах обов’язкового колективного управління. Також Мінекономіки оголошено новий конкурс за такими сферами: публічне виконання та публічне сповіщення музичних недраматичних творів.
Окремим питанням було розглянуто стан боротьби з інтернет-піратством в Україні та легалізація неліцензійного програмного забезпечення в органах виконавчої влади. Зокрема, за останній рік Департаментом кіберполіції припинено діяльність понад 50 піратських веб-ресурсів та торгових інтернет-майданчиків, на яких реалізовувалась контрафактна та фальсифікована продукція вітчизняних та іноземних товаровиробників.
Джерело: me.gov.ua