Stripe Atlas теперь работает с Украиной: можно зарегистрировать стартап-компанию в США за $500
У платіжної системи Stripe є сервіс Stripe Atlas, який дозволяє підприємцям зареєструвати компанію в США за $ 500 і приймати платежі через Stripe. Довгий час сервіс був недоступний українцям, але тепер ситуація змінилася. Розповідаємо деталі.
Як було раніше?
Раніше у Stripe на сайті був перелік країн, яким не можна користуватися сервісом, і Україна була в їх числі:
Here’s a country that’s fighting a war on its borders against Russia, is ruled by a ?? pro-European party with a population that’s now majority pro-West and would like to join the EU.
…and we’re treating ?? Ukraine as if it’s some arch enemy of the West? https://t.co/ojsdbTdHBL pic.twitter.com/0PjjsGgiUL
— (@levelsio) August 31, 2019
Зараз же, як зауважив український підприємець, засновник awesomic.io Роман Севастьянов, цей список замінили умовою про те, що користуватися сервісом не можна тим, хто під санкціями. Відзначимо, що сама система Stripe в Україні поки не працює (що видно по карті доступності послуги). Однак українські користувачі можуть працювати з сервісом Stripe Atlas.
Як це працює зараз?
Якщо коротко, Stripe Atlas за $ 500 за кілька тижнів реєструє користувачеві бізнес в США з підключеним прийомом платежів через Stripe. Їхні послуги включають реєстрацію компанії в Делавері, підготовку і підписання внутрішніх документів компанії та документів, що захищають її інтелектуальну власність, реєстрацію компанії як платника податків і т.д.:
Як Роман розповів AIN.UA, він став одним з перших українців, яким вдалося використати сервіс. Ось скріншот його листування з підтримкою сервісу:
У червні він реєстрував компанію в США через Stripe Atlas, і так описує цей процес:
- потрібно заповнити анкету і чекати, поки заявку схвалять;
- потім підписати документи і відправити їх до реєстраційних органів, отримати податковий номер;
- в цей момент з компанії стягують $ 500, якщо на якомусь етапі виникла проблема, гроші не списуються.
«Через них зручно відкривати компанію і рахунок в Stripe. Якщо ж вони не зробили, як обіцяли, то повернуть гроші. Правда, «закон 1210» ставить палки в колеса, адже доведеться ще українській податковій це все показувати», – каже він.
Джерело: ain.ua