У «Кремнієвій долині» КПІ розроблятимуть медичні стартапи
КПІ ім. Ігоря Сікорського разом з Інститутом серця МОЗ України працюватимуть над створенням сучасного медичного обладнання. Нове устаткування застосовуватимуть як в самому інституті, так і в медичному науковому парку. Розробки представлять на фестивалі інноваційних проєктів Sikorsky Challenge.
Також вирішено, що автори трьох найпрогресивніших проєктів з усіх напрямків за рішенням міжнародного експертного журі 9-го фестивалю Sikorsky Challenge протягом усього навчального року отримуватимуть іменні стипендії від спонсорів.
Про це говорили під час зустрічі адміністрації КПІ ім. Ігоря Сікорського з гендиректором Інституту серця МОЗ України Борисом Тодуровим, президентом Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Романом Романовим та засновницею стартапу SEMC by Mosquito Control Анастасією Романовою.
«Мета нашої зустрічі – обмінятися ідеями й думками щодо майбутнього співробітництва. Також хочемо запропонувати нашим гостям попрацювати на 9-му фестивалі Sikorsky Challenge яе міжнародне експертне журі», – заявив ректор КПІ Михайло Згуровський.
На зустрічі презентували інноваційну екосистему Sikorsky Challenge, на базі якої вирішили втілювати спільні проєкти. Гості відзначили перспективність цієї системи для розвитку медичної галузі, а саме – створення сучасного медичного обладнання, яке можна буде застосовувати для наукового медичного парку, що сьогодні розробляється. На створення такого комплексу Бориса Тодурова надихнув Науковий парк «Київська політехніка».
«КПІ став центром інноваційного підприємництва. Таланти народжують ідеї, накопичується капітал знань, і це перетворюється потім на бізнес. На вході є цілий спектр творців, які створюють інтелектуальну власність: школярі, наші студенти та вчені, можуть приходити підприємці. Комусь із учених треба повчитися, що таке інноваційне підприємництво, – для цього є Стартап Школа Sikorsky Challenge. Комусь треба допомогти у просуванні продукту – для цього є бізнес-інкубатор», – розповідає проректор з наукової роботи КПІ Віталій Пасічник.
«Ми обговорили кілька абсолютно нових напрямків у кардіохірургії зокрема та медицині загалом. З цими пілотними проєктами ми хочемо вийти на Sikorsky Challenge і там представити їх інвесторам. Свого часу ми були вражені створенням наукового парку на базі вашого університету.
Нині ми подали документи на створення медичного наукового парку. Він матиме три основні складові: клінічна частина (безпосередньо клініка), наукова частина (кілька корпусів, де будуть розвиватися нові розробки), освітня частина (там плануємо розмістити кафедру медичного університету)», – ділиться планами пан Тодуров.
Надати виробничі ресурси, підтримати найкращих студентів фінансово, а в майбутньому – запропонувати їм роботу на підприємствах, пообіцяв Роман Романов. Підприємець упевнений, що для успішного функціонування економіки необхідна злагоджена робота науки, виробництва і споживача, який створює попит.
«Ми вирішили підтримати найкращі стартапи й виділити іменні стипендії студентам з найбільш прогресивними технологіями. Стипендія виплачуватиметься з листопада до кінця навчального року 2020/2021. Наше завдання – допомогти на першому етапі, на рівні ідеї, та, якщо побачимо комерційну складову, обов’язково підтримаємо проєкти – з нашими виробничими можливостями. Наступний етап – ми готові брати студентів у команду і давати їм перші робочі місця. Це компанії з металообробки, будівельної індустрії, автомобільної промисловості», – розповідає Роман Романов.
Культура стартапів в Україні активно розвивається – молодь обмінюється досвідом та цілеспрямовано йде до створення власного бізнесу. Про те, як працює стартап-система в нашій країні, знає Анастасія Романова. Вона сама є авторкою стартапу – системи, яка дає змогу очистити відкриті території від комарів без використання хімічних речовин. Анастасія представляла розробку у США й готова ділитися досвідом з політехніками.
«Я була знайома зі Стартап Школою Sikorsky challenge десь п’ять років тому. Це надзвичайна система, яка дає ґрунт для зростання дуже ефективних ідей у справді ефективні бізнеси. Коли я дізналася про цю екосистему, створену в Україні, перша аналогія була зі Стенфордом, Кремнієвою долиною. Це місточок між освітою і реальним сектором економіки. Для молоді це великі шанси побудувати успішні бізнеси у майбутньому», – ділиться враженнями Анастасія Романова.
Для студентів розроблення та створення медичного обладнання в рамках співпраці з Інститутом серця – шанс проявити себе поза межами студмістечка, перед потенційними роботодавцями та інвесторами й дізнатися про найнагальніші потреби лікарень і медичних центрів.
Джерело: kpi.ua