INFUSION LIGHT. Розумна крапельниця

Архітектура охорони здоров’я будь-якої країни побудована за моделлю системи масового обслуговування з кінцевою пропускною спроможністю – тобто з обмеженою можливістю надання конкретних медичних послуг і сервісів в конкретній географічній локації.

Пропускна здатність будь-якої системи в першу чергу залежить від внутрішніх властивостей.

Для медицини це показники кількості і якості медперсоналу, кількість палат, койко-місць, готовність автотранспорту, стан різних систем, таких як системи реанімації, штучної вентиляції легенів і т.д. У цьому переліку обов’язково потрібно згадати інформаційні платформи і процеси у вигляді протоколів, регламентів тощо.

Відома ілюстрація (зліва) – наочний приклад того, як система перестає справлятися з потоком вхідних запитів, що перевищує плановий рівень. У підсумку, частина запитів буквально перестає обслуговуватися.

Ситуація з COVID-19 небезпечна ще й тим, що вірусна інфекція не тільки збільшує вхідний потік, а й здатна вивести з робочого процесу значну частину медичного персоналу. Це ще більше зменшує пропускну здатність і збільшує число необроблених запитів. Саме тому найважливішим завданням є впровадження технологій, спрямованих на збільшення пропускної спроможності системи охорони здоров’я. Першим логічним кроком бачиться захист медичного персоналу. Також актуальним завданням є мінімізація витрат часу медичного персоналу на обслуговування одного пацієнта.

ЗАДАЧА

Проєкт Infusion Light, створений в Інжиніринговій Школі громадської організації «Асоціація Noosphere», покликаний мінімізувати час, що витрачається медперсоналом на моніторинг процесу внутрішньовенного крапельного введення медичних лікарських розчинів.

РІШЕННЯ

Infusion Light – це програмно-апаратний комплекс, який легко інтегрується в систему інфузії і автоматично веде підрахунок обсягу і швидкості процесу подачі ліки через крапельницю.

Знайомтесь з принципом роботи системи Infusion Light у ВІДЕО-ОГЛЯДІ:

https://www.youtube.com/watch?v=2upfCfwMUi0&feature=emb_title

Дані з датчиків надходять на централізований пульт або на індивідуальні пристрої медперсоналу. Таким чином, у медпрацівників вивільняється час, який зараз вони витрачають на візуальний контроль процесу подачі ліків внутрішньовенно. Застосування пристрою Infusion Light значно заощадить ресурси медичного персоналу і дозволить витрачати їх на більш важливі завдання.

ІСТОРІЯ ПРОЄКТУ

В кінці 2018 – початку 2019 року розробники проєкту підтвердили життєздатність ідеї. Влітку 2019 команда створила макет пристрою і протестувала його в умовах технічної лабораторії. Зараз створено прототип, який містить в собі мінімально необхідний функціонал MVP версії продукту. Команда готується створити комплекс на основі лабораторних досліджень та провести тест в умовах стаціонару. Паралельно ведеться розробка мобільного додатка з мінімумом необхідного функціоналу та серверної частини комплексу.

У листопаді 2019 року проєкт виграв конкурс проєктів та стартапів InnoDnipro 2019 і отримав грант на розвиток у розмірі 100 000 грн.

На фото: студентська команда проекту – Богдан і Петро Лісіцини, Ірина Каряка, а також ментор Ігор Гомілко і керівник Дніпровської лабораторії Noosphere Engineering School Тетяна Буланая.  

КОМАНДА

Автори Infusion Light – Богдан Лісіцин, Петро Лісіцин та Ірина Каряка – студенти Дніпровського національного університету ім. О. Гончара. Вони звернулися в Noosphere Engineering School з ідеєю даного проєкту в грудні 2018 року. Раніше брати закінчили Кременчуцьке медучилище і мали практичний досвід роботи на позиції середнього медичного персоналу – це дало ґрунт для створення ідеї і сильну мотивацію до її реалізації. Також в команді студенти ДНУ ім. Олеся Гончара: Роман Жабітенко (відповідає за mobile розробку), Христина Герасименко (веде SMM проєкту), Вероніка Далік (створює дизайн web частини проєкту).

Значну роль в проєкті займають ментори студентської команди, експерти Noosphere Engineering School: Сергій Пославский, к.ф.-м.н., професійний розробник цифрових систем і платформ з великим практичним досвідом, а також Ігор Гомілко, (к.ф.-м .н) – експерт в мікропроцесорній техніці і Михайло Фесенко – експерт в галузі промислового дизайну.


ПЛАНИ І ГОРИЗОНТИ

Ми робимо все можливе, щоб готові системи Infusion Light стали надійним інструментом для підвищення ефективності системи охорони здоров’я України та, сподіваємося, усього світу.

З усіх питань і пропозицій співпраці з Noosphere Engineering School звертайтеся:
→ telegram | fb messenger | engineering@noosphere.com 

 

Джерело: noosphereengineering.com

You may also like...