21 університет отримає грант на підвищення енергоефективності: Верховна Рада ратифікувала угоду
16 квітня на позачерговому засіданні Верховної Ради 339 народних депутатів проголосували “за” ратифікацію угоди про грант від Східноєвропейського Партнерства з енергоефективності та екології (E5P), спрямований на підвищення енергоефективності закладів вищої освіти.
«Ратифікація угоди про грант фонду E5P дозволяє нам розпочати використання 10 млн євро грантових коштів, що не підлягають поверненню, і 120 млн євро кредитних коштів Європейського інвестиційного банку та 30 млн євро НЕФКО на реконструкцію будівель в 21 університеті. Ці кошти дозволять університетам суттєво заощаджувати на енергоресурсах та покращити умови праці та навчання, а разом із тим якість та надійність послуг університетів», – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.
Грант E5P надано в межах проєкту «Вища освіта України». Наразі вже розпочався перший етап проєкту, визначений в угоді з Європейським інвестиційним банком. Участь у першому етапі проєкту беруть 7 університетів, зокрема, Харківський політехнічний інститут, Львівська політехніка, Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка, Чернігівський національний технологічний університет, Сумський державний університет, Вінницький національний технологічний університет та Національний педагогічний університет ім. Драгоманова. Початок фінансування для цих університетів заплановано на 3 квартал 2020 року.
До кінця 2020 року Міністерство освіти і науки планує розпочати процедури закупівлі у інших 14 університетах та розпочати фінансування на початку 2021 року.
Ратифікація цієї угоди дозволяє використовувати в проєкті грантові кошти, що не підлягають поверненню, та значно прискорить його реалізацію для забезпечення комфортних умов навчання наших студентів та викладачів.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила зміни до держбюджету 2020: МОН вдалось зберегти фінансування на більшість ключових програм.
Раніше ми писали, що Уряд назвав пріоритети діяльності у сфері освіти та науки.
Джерело: МОНУ