Електробайки, бездротові зарядки і маркетплейс відходів. П’ять українських «зелених» стартапів
Delfast
Delfast — це стартап, який розробляє електровелосипеди. У 2017 році він встановив світовий рекорд по дальності їзди без підзарядки, проїхавши на одному заряді батареї 367 км. Таким чином він потрапив у книгу рекордів Гіннеса. Це навіть більше ніж базова комплектація Tesla Model 3 SR.
Нині українські енергоефективні велосипеди продаються у понад 40 країнах світу, а також на Amazon та eBay. У грудні 2019 року мексиканська поліція підписала контракт з Delfast і купила партію українських байків.
Говоримо з СЕО та засновником Delfast Данилом Тонкопієм про те, що заважає стартапу стати компанією, як продати продукт мексиканській поліції, що він отримав від участі в передвиборчому ролику одного з кандидатів в президенти України та чим пахнуть гроші. А також — про шлях стартапу.
Apple Podcasts, Google Podcasts, Youtube.
Meredot
Стартап Meredot розробляє технологію бездротової зарядки для гаджетів, дронів, електромобілів та електросамокатів. Раніше Meredot представив розетку без електричних роз’ємів — тобто вилка зарядки до неї примагнічується.
Meredot заснували у листопаді 2017 року, з того часу він пройшов кілька акселераційних програм. На початку 2020 року стартап залучив інвестиції при оцінці майже в $1,5 млн.
СЕО Meredot Роман Бисько розповів про шлях стартапу, що робити, коли ідея недалекоглядна або занадто випереджає свій час, а також пояснив чому, аби вирішити справжню проблему, потрібно перезаснувати технологію з нуля.
Apple Podcasts, Google Podcasts, Youtube.
Solar Gaps
Стартап SolarGaps — це розумні енергоефективні жалюзі для вікон, які в середньому допомагають платити на 70% менше за електрику. Вони зберігають сонячну енергію, автоматично відстежують сонце й коригують своє положення таким чином, щоб отримати якомога більше ультрафіолету.
Ними можна також управляти зі смартфону. Надлишок енергії ви можете зберігати в акумуляторі, продавати за «зеленим тарифом» або заряджати будь-яку техніку, під’єднавши її до жалюзі.
За весь час роботи стартап залучив близько $2 млн інвестицій. На краудфандингових платформах стартап залучив $150 тис. SolarGaps як стартап в сфері інтернету речей працює з Alexa від Amazon, Google Home, Apple Home Kit.
Засновник та СЕО SolarGaps Євген Ерік розповів про те, як покінчив з минулим життям й в 40 років розпочав стартап з нуля, відкриття першої фабрики «розумних» жалюзі в Україні, особливості українських інвесторів, а також шлях стартапу.
Wyrex
Стартап Wyrex — це бездротова зарядка для гаджетів. На ній можуть заряджатись одночасно два iPhone, Apple Watch і AirPods.
У 2018 році стартап залучив $150 тис. інвестицій, а на краудфандингових платформах зібрав $105 тис. Наприкінці 2019 бейкери отримали першу партію Wyrex.
Говоримо з СЕО та співзасновником Wyrex Олексієм Кошелем про шлях стартапу, конкуренцію з AirPower від Apple, бульбашку амбіцій і чому, аби змінити світ, не потрібно вирішувати проблеми.
Apple Podcasts, Google Podcasts, Youtube.
WUA
Екологічний стартап Waste Ukraine Analytics — це платформа відкритих даних про відходи в Україні. Вона містить майданчик для купівлі-продажу цих відходів та підбору переробників. Зараз проект на стадії мінімально життєздатного продукту (MVP).
Восени 2019 року WUA став фіналістом національного конкурсу інноваційних IT-проектів на основі відкритих даних Open Data Challenge.
Співзасновник Waste Ukraine Analytics Андрій Гнап розповів про те, як вижити молодому стартапу, з якими проблемами він зіштовхується на початку свого шляху, чому усім чхати на екологію, співпрацю з профільним міністерством та багато іншого.
Джерело: nv.ua