Електронна рука замість сапера: юні техніки представили свої роботи на конкурсі у КПІ
У вівторок, 4 лютого, в Національному технічному університеті України «КПІ» імені Ігоря Сікорського відкрився Всеукраїнський науково-технічний конкурс «Еко-техно Україна 2020», на якому старшокласники з 20 областей країни представили свої розробки. Частина з них може бути використана нашими бійцями на фронті. Раніше 19-річний студент з Києва створив пристрій, який забезпечить переносний комп’ютер високошвидкісним інтернетом, причому не тільки в Україні, але і в будь-якій країні світу.
Так, 16-річний Ілля Мельник з міста Славута Хмельницької області створив електронну руку, яка здатна вберегти життя солдатів. Уявіть, ви встановлюєте цю руку на робота для розмінування, який оснащений відеокамерами. Картинка з камер передається на екран, який встановлений в безпечному місці, припустимо, в бліндажі. Сапер розташовується перед цим екраном, надівши спеціальну рукавичку. З її допомогою він може дистанційно знешкодити міну або інший вибуховий пристрій. Адже механічні пальці робота повторюють рухи пальців в рукавичці на руці людини.
– Я почав створювати цю систему кілька місяців тому, – розповів Ілля Мельник. – Виготовив електронну руку за допомогою 3D-принтера. Буду її вдосконалювати, щоб рука могла виконувати роботу, що вимагає високої точності. Вона може використовуватися як військовими, так і цивільними. Скажімо, для виконання робіт в умовах хімічного забруднення – замість людини в небезпечну зону можна направити оснащеного моєї електронної рукою робота, а не людину.
Моє захоплення технічною творчістю почалося з подарунка, який отримав від батьків на день народження – конструктор з електронними схемами. Він мене так захопив, що я зайнявся вивченням мов програмування і технічною творчістю. У мене вже досить велика кількість розробок.
Переможці конкурсу «Еко-техно Україна 2020» будуть названі 7 лютого. Вони отримають право представити свої розробки на міжнародному конкурсі технічних інновацій молоді ISEF, який в травні пройде в американському місті Анахайм (штат Каліфорнія).
Джерело: fakty.ua