Відповідно до розпорядження КМУ від 22 серпня 2018 р. № 569-р «Про затвердження пропозицій щодо розподілу у 2018 році бюджетних коштів за проєктами регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України, що пройшли конкурсний відбір» проєкт УкрІНТЕІ «Розвиток міжрегіональної мережі трансферу технологій» пройшов конкурсний відбір та буде реалізовано за рахунок коштів, отриманих від Європейського Союзу у рамках виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики та регіональної політики України. Проєкт розраховано на 3 роки.
В результаті реалізації проєкту:
1 листопада 2018 р. УкрІНТЕІ спільно з Київською торгово-промисловою палатою було проведено Бізнес-контакт біржу для наукових та науково-дослідних установ України. Напередодні в рамках підготовки проведення заходу було організовано майстер-клас «Основи підготовки та презентації інвестиційних проєктів» для учасників біржі. Головна мета заходу – це можливість налагодження прямих економічних зв’язків між реальним сектором економіки та науковими установами, сприяння впровадженню інновацій та трансферу технологій.
З 5 по 21 березня 2019 р. в УкрІНТЕІ в рамках проєкту «Розвиток міжрегіональної мережі трансферу технологій» відбувся візит німецького експерта з питань трансферу технологій Sc.D. Отмара Шоллера. Експерт має багаторічний досвід у галузі трансферу технологій та інновацій та 30-річний досвід співробітництва університету з приватним бізнесом. Отмар Шоллер провів консультації зі співробітниками УкрІНТЕІ, представниками компанії «Оріон», Малої академії наук, Інститут фізики напівпровідників імені В.Є. Лашкарьова НАН України, Харківського національного університету радіоелектроніки.
18 березня 2019 р. на базі Одеського національного економічного університету відбувся науково-практичний семінар за темою «Досвід трансферу технологій в країнах Західної Європи» за участю О. Шоллера. За результатами перебування в УкрІНТЕІ Sc.D. Отмара Шоллера 21 березня 2019 р. було проведено семінар для співробітників та всіх бажаючих «Європейський досвід трансферу технологій та перспективи його використання в Україні».
В рамках проєкту щорічно проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми інноваційної діяльності та трансферу технологій – від теорії до практики». Мета конференції – обмін досвідом у сфері інноваційної діяльності, трансферу знань і технологій та обговорення практичних кроків щодо розвитку міжрегіональної мережі трансферу.
26 листопада 2019 р. на базі УкрІНТЕІ було проведено семінар для співробітників Міжрегіонального офісу трансферу знань і технологій щодо нових форм проведення наукових заходів (конференцій, семінарів тощо). Спікер: Клісенко Євген, ключовий експерт Української партнерської платформи Fit for Partnership with Germany.
10 грудня 2019 р. на базі УкрІНТЕІ за ініціативи Міжрегіонального офісу трансферу знань і технологій та за участю Української партнерської платформи Fit for Partnership with Germany відбувся інформаційний семінар для розробників щодо можливості участі українських науковців з завершеними науковими розробками у стажуванні в Німеччині та можливості комерціалізації своїх розробок. Спікер: Клісенко Євген, ключовий експерт Української партнерської платформи Fit for Partnership with Germany.
10 січня 2020 р. відбулась робоча зустріч з питань поширення інформації щодо німецького проєкту розвитку промисловості Industrie 4.0. В зустрічі взяли участь представник проекту UNIDO в Україні та співробітники УкрІНТЕІ. Спікер: Клісенко Євген, ключовий експерт Української партнерської платформи Fit for Partnership with Germany. Обговорювались наступні питання:
місце та роль німецької платформи щодо розвитку промисловості Idustrie 4.0 в загальній системі розвитку світової економіки, її особливості та переваги;
вплив 4.0 на перспективи розвитку економіки України;
необхідні кроки українського бізнес-товариства та наукового середовища на створення передумов розробки національної програми розвитку промисловості;
можливості щодо популяризації 4.0 та поширення інформації про проєкт, перші спільні кроки в цьому напрямку.
29-30 вересня та 6-7 жовтня 2020 р. проведено дводенні онлайн курси-інтенсиви “Підготовка інвестиційного проекту, робота з інвестором та партнером, просування на ринок інноваційних проектів та технологій”.
Проведено цикл вебінарів з метою підвищення рівня компетенцій у сфері комерціалізації перспективних розробок та проєктів:
17 вересня 2020 р. «Оцінка вартості та облік об’єктів права інтелектуальної власності»;
23 вересня 2020 р. «Маркетингові, патентні та патентно-кон’юнктурні дослідження об’єктів права інтелектуальної власності»;
30 вересня 2020 р. «Розробка бізнес-плану з комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності. Взаємодія з потенційними інвесторами».
6 жовтня 2020 р. «Практичні аспекти оцінки вартості та обліку об’єктів права інтелектуальної власності»;
10 жовтня 2020 р. «Практичні аспекти маркетингових, патентних та патентно-кон’юнктурних досліджень об’єктів права інтелектуальної власності»;
21 жовтня 2020 р. «Практика укладання договорів про трансфер технологій»;
27 жовтня 2020 р. «Практичні аспекти розробки бізнес-плану з комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності. Взаємодія з потенційними інвесторами»;
10 листопада 2020 р. «Шляхи комерціалізації науково-технічних розробок: специфіка України»;
18 листопада 2020 р. «Варіанти розподілу прав інтелектуальної власності у договорах на виконання досліджень та розробок з національними та іноземними замовниками»;
25 листопада 2020 р. «Практичні аспекти маркетингових, патентних та патентно-кон’юнктурних досліджень об’єктів права інтелектуальної власності» (частина ІІ).
14 грудня 2020 р. підписано договір про співробітництво з Товариством з обмеженою відповідальністю «Авіаційна компанія «Вектор»» щодо зобов’язання шляхом об’єднання зусиль спільно діяти для просування на вітчизняному та міжнародному ринках проєкту створення українського легкого багатоцільового вертольоту ВМ-4 «Джміль».
У 2021 р. проведено он-лайн семінари:
«Про проєкт “Розвиток Міжрегіональної мережі трансферу технологій”. Система КАІС»;
«Платформа REALIUM: новий підхід до приватних інвестицій в стартапи»;
«Весь спектр інвестиційних можливостей».
16-17 вересня проведено ІІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми інноваційної діяльності та трансферу технологій – від теорії до практики» на базі Одеського регіонального центру трансферу знань і технологій.
У жовтні 2021 р. наша делегація відвідала м. Братиславу з метою встановлення ділових контактів з Словацьким центром науково-технічної інформації. В ході візиту було підписано угоду про співробітництво з питань обміну науково-технічною інформацією, трансферу технологій та інновацій, проведення спільних заходів у зазначеній сфері діяльності.
В рамках проєкту було підписано більш ніж 20 договорів, угод, меморандумів тощо. В рамках співробітництва проведено спільні заходи, залучено партнерів-експертів до оцінки перспективних розробок і технологій, представлено розробникам дієві механізми щодо комерціалізації власних розробок. Завдяки співробітництву з Українською партнерською платформою Fit for Partnership with Germany 15 українських розробників було відібрано для стажування в Німеччині.