Названо найбільш інноваційні міста світу: 6 переможців премії iCapital
Місто Левен, Бельгія, названий Європейською столицею інновацій 2020 року і отримав грошову премію iCapital в розмірі 1 мільйон євро. Ключовим фактором у визначенні переможця було застосування інновацій для покращення життя мешканців.
Премія щорічно визнає інноваційні ініціативи міст для вирішення соціальних викликів, які залучають і розширюють можливості своїх громадян. Вручення відбулося 24 вересня в Брюсселі, Бельгія, комісаром ЄС Марією Габріель під час Днів досліджень і інновацій, розповідає horizon-magazine.
“Ми дуже раді отримати винагороду. Наше місто – модель, яка показує “шлях вперед до Європи”. Ми прагнемо здійснити справедливий перехід до кліматичної нейтральності, – сказав мер Левена Мохамед Рідуані.
Крім того, група незалежних експертів назвала п’ять міст, які посіли друге місце і отримали грошовий приз у розмірі 100 000 євро кожен:
- Клуж-Напока, Румунія;
- Еспоо, Фінляндія;
- Хельсінгборг, Швеція;
- Валенсія, Іспанія;
- Відень, Австрія.
Левен, Бельгія
Бельгійське місто Левен може похвалитися одним з найкращих університетів в світі. Місто, яке є відомим науково-дослідним центром, до нього приєдналися мешканці, міські чиновники, дослідники і підприємці для впровадження інновацій та реалізації на практиці рішень сучасних викликів. Ці виклики включають перехід до кругової економіки, зміни клімату та забезпечення високого рівня освіти і охорони здоров’я. Після короновірусної кризи Левен прагне бути стійким і справедливим. Так, в 2019 році в Левені розробили дорожню карту з 13 програмами кліматично нейтрального майбутнього. Місто має на меті стати нейтральним до вуглецю до 2030 року.
Клуж-Напока, Румунія
Клуж-Напока – один з найважливіших центрів інновацій в Румунії. Клуж-Напока запустило інтернет-платформу Com’On Cluj-Napoca, щоб заохотити молодих людей пропонувати групові ініціативи для покращення життя суспільства в місті, наприклад: створення місць для читання в публічних просторах і навчальна платформа з філософії для дітей.
Цікаво, що проєкт, запропонований на платформі учнями середньої школи Онісіфор ДІБУ, привів до встановлення тактильної панорами історичного центру. Це дозволяє сліпим або людям з вадами зору відчути місто.
Еспоо, Фінляндія
У другому за величиною місті Фінляндії розміщена найбільша екосистема інновацій і технологій в північній Європі, яка впроваджує рішення і технології, що зменшують викиди CO2. Ці інновації зосереджені на тому, щоб зробити Еспоо більш стійким до наслідків зміни клімату. Місто зосереджено на переході до чистої енергії для транспорту і опалення будинків. Еспоо прагне досягти Цілей сталого розвитку ООН до 2025 року і стати вуглецево нейтральним до 2030 року.
Його експерименти з мобільністю як послугою, яка об’єднує різні види транспорту для ефективних подорожей на замовлення, об’єднали жителів для тестування і зворотного зв’язку. Еспоо також представив свій перший всепогодний самохідний автобус у співпраці з місцевою радою і фінськими компаніями Sensible4 і Nokia, сподіваючись широко запустити самоврядні автобуси в майбутньому.
Відень, Австрія
Відень – столиця Австрії – ставить молодих людей в центр своєї стратегії розвитку для поліпшення рівня життя. У 2019 місто запустило проєкт Werkstadt junges Wien, в якому взяли участь більше 22 000 жителів у віці від чотирьох до 19 років.
Валенсія, Іспанія
Завдяки своїй стратегії Missions València 2030 місто має на меті бути стійким, заповзятливим, здоровим і поліпшити колективний добробут протягом наступного десятиліття. Ці зміни можуть допомогти усунути енергетичну бідність, подолати самотність і зменшити 90 відсотків пластика і мікропластика, що є в морі, річках і природних заповідниках.
Мер Валенсії Джоан Рибо заявила, що Місії Валенсія 2030 також будуть мати вирішальне значення для відновлення після короновірусної кризи і будуть віддавати пріоритет інвестиціям в охорону здоров’я, навколишнє середовище, освіту і зайнятість.
Хельсінгборг, Швеція
Хельсінгборг – одне з найстаріших міст Швеції, яке розглядає інвестиції в інновації як спосіб вирішення останніх викликів, таких як зростання старіння і молоді в порівнянні з кількістю людей працездатного віку, які платять податки.
У 2019 місто почало свою ініціативу H22, інвестувавши майже 25 мільйонів євро на період від двох років до 2022 року. Місто створює рішення про добробут, керовані потребами людей, співпрацюючи з жителями, науковими колами та асоціаціями.
Джерело: innovation.24tv.ua