Канадські вчені розробили швидкий метод виявлення ДНК шкідників рослин

Вчені Університету Британської Колумбії (Канада) розробили новий метод швидкого виявлення ДНК, який дозволяє ідентифікувати шкідників і патогенних мікроорганізмів менш ніж за дві години, без використання складних процесів або хімічних речовин, пише Phys.org.

За словами дослідників, такий метод дасть змогу істотно заощадити час на фітомоніторингу, а також не чекати результатів лабораторних аналізів, які підтвердять або спростують участь патогенів у пошкодженні.

Відповідні дослідження зосереджені на використанні геноміки для розробки кращих методів виявлення та моніторингу інвазивних шкідників і патогенів, що загрожують рослинам. Протягом майже 25 років вчені шукали швидкий, точний та недорогий тест ДНК, який можна було б виконати в будь-яких місцях, незалежно від віддаленості один від одного.

Суть методу, запропонованого вченим, полягає в тому, що невеликі фрагменти, наприклад листя або стебла, опускають в трубку і кладуть в маленький пристрій на батарейках. Пристрій перевіряє, чи відповідають ці фрагменти ДНК геномному матеріалу цільового виду, і генерує сигнал, який можна візуалізувати на підключеному смартфоні.

Для дослідження, можна використовувати також фрагменти виявлених комах-шкідників.

«За допомогою цієї системи ми можемо майже зі 100% точністю визначити, збіг це чи ні, якщо ми дивимося на загрозливий інвазивний вид або на той, який є доброякісним. Ми можемо аналізувати до дев’яти зразків від одного і того ж виду або різних видів одночасно. Пристрій має невелику вагу, менше півтора кілограма, тому його можна брати з собою на далекі відстані», – сказав Річард Хамелін, один із авторів розробки.

Джерело: agrotimes.ua

You may also like...