Український фонд стартапів провів п’ятий Pitch Day

28 квітня Український фонд стартапів (Ukrainian Startup Fund) провів п’ятий Pitch Day. З огляду на карантин захід відбувся у дистанційному режимі, за допомогою сервісу відеоконференцій ZOOM. Із презентаціями (пітчами) виступило 8 стартапів на етапі seed, що претендують на державне грантове фінансування у розмірі 50 000 доларів кожен.

Розпочав захід з мотиваційною промовою Олександр Борняков, член Наглядової ради Фонду, а також заступник Міністра цифрової трансформації України:

Сьогодні я бачу команди, які і персонально знаю, але мене більше тішить те, що багатьох я НЕ знаю! Це свідчить про те, що наша стартап-екосистема розвивається, з’являються нові проєкти. Хочу побажати всім учасникам успіху, набрати необхідну кількість балів. Сподіваюсь, вже немає людей, які вважають Український фонд стартапів фейком, як це було минулого року, коли при зустрічах висловлювались сумніви стосовно роботи фонду та його запуску. Але все ж таки фонд працює! Навіть в карантинному режимі ми шукаємо можливості для фінансування стартапів. Є класна команда, крута система, яка побудована не за лекалом бюрократичної установи, а як це робиться в прогресивних країнах в цивілізованому світі.  Також варто зазначити, що грантова програма – це не єдине, що в нас є. Менеджмент фонду розробив стратегію розвитку, де одним з напрямків стане акселераційна програма. Ми не просто будемо видавати гранти, а значно розширимо діяльність і збільшимо кількість профінансованих проєктів. Тож слідкуйте за нашими апдейтами! 

Оцінювали пітчі стартапів члени Конкурсної комісії:

Олександр Романішин. Радник Міністерства Цифрової Трансформації України, партнер акселератора ISE Booster, член наглядової ради UVCA (Ukrainian Venture Capital and Private Equity Association).

Андрій Гулий. Головний аналітик Indax

Михайло Халецький. Старший інвестиційний аналітик Simpact VC

Олександр Арапов. Співзасновник та CPO в 3DLOOK

Олександр Яценко. Керуючий партнер BRISE Capital

Олександр Конєв. Засновник та CEO Syndivia

Олексій Орап. CEO YouScan

Основними критеріями оцінки проектів є: команда, ринок, технологія, продукт, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту (для стартапів на етапі seed) складає 15 балів.

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

Legal Nodes. Юридичний маркетплейс, який допомагає технологічному бізнесу вирішувати юридичні питання в різних країнах світу. Переможці останнього Lviv IT Arena Startup Competition 2019, увійшли в 15 кращих українських стартапів, які були відібрані для участі в українській делегації на Startup Grind 2020 у Кремнієвій долині, організованої за підтримки USAID та Мінцифри.

SolarGaps. Система жалюзі із сонячними елементами TM SolarGaps – це «розумні» жалюзі, створені на основі вбудованих фотоелектричних елементів, які генерують електроенергію, що може використовуватися для живлення Ваших пристроїв, зберігання в акумуляторах та / або продажу надлишку електроенергії Вашому постачальнику електроенергії. SolarGaps здатні автоматично відстежувати рух сонця протягом всього дня, регулюючи таким чином своє положення для забезпечення оптимальних кутів потрапляння на них сонячних променів та максимальної генерації сонячної енергії.

ChoiZY. Профорієнтаційна онлайн-платформа, що допомагає підліткам обрати професію, а фахівцям поділитись досвідом із молоддю. Практика на платформі реалізується через завдання від викладачів, а невдовзі через вакансії від практиків. Окрім підлітків, які бажають визначитись з професією, наша платформа відкрита для спеціалістів, які бажають поділитись досвідом, освітніх компаній, що презентують послуги та університетів, що ознайомлюють зі своїми спеціальностями. Таким чином ChoiZY – онлайн-помічник у виборі професії для підлітків!

Appraisly. Технологія, яка точно вимірює розмір стопи за допомогою мобільного додатку

Chillinger. Компактний та швидкий охолоджувач напоїв який можна взяти з собою на прогулянку, в авто, в поїздку, на відпочинок, на тренування і отримати напій бажаної температури будь-де за хвилину

MEDIACAST. Інноваційний оператор українського телевізійного мовлення за кордоном. Наші потенційні абоненти це українські емігранти в США, Канаді та Європі. MEDIACAST це платформа, яка дозволяє кожному українцю чи навіть іноземцю отримати необмежений доступ до перегляду виключено українських телеканалів. Ми єдиний ОТТ оператор в світі, який транслює виключно українські телеканали без російської пропаганди.

Spark Systems. Чат-бот платформа для створення віртуальних помічників, що автоматизують до 80% регулярних процесів у дистанційному навчанні, організації масових заходів, HR, а також продажах через мессенджери.

TrustLife. Онлайн платформа, що допомагає людям безкоштовно отримати фінансову грамотність, обрати найкращі умови страхування життя, забезпечити досягнення фінансової незалежності та покроково будувати перспективний системний бізнес на рекомендаціях за допомогою новітніх онлайн та офлайн інструментів без значних капіталовкладень вже сьогодні.

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування.

Нагадаємо, ми писали, що Український фонд стартапів оголосив стартапи-переможці четвертого Pitch Day.

Джерело: usf.com.ua

You may also like...