Український фонд стартапів провів дванадцятий Pitch Day
25 вересня Український фонд стартапів провів дванадцятий Pitch Day. Захід відбувся у офлайн форматі на території інноваційного парку UNIT.City. Із презентаціями (пітчами) виступило 12 стартапів. Всі з них на етапі pre-seed (претендують на державне грантове фінансування у розмірі 25 000 доларів кожен).
Захід розпочався з привітання від Міністра фінансів України 2018-2020 Оксани Маркарової:
“Мені надзвичайно приємно бути тут вже на дванадцятому пітчі. Я пам’ятаю дні, коли ми тільки ходили коридорами кабміну і намагалися переконати всіх, що така ініціатива дійсно потрібна і не колись там, а пряму тут і зараз. Хоча фонд є державним я завжди наголошувала, що експерти, наглядова рада та інші управлінці державними бути не мають. Вже шість місяців я не є міністром і дивлячись назад приємно визнавати, що все було зроблене правильно і корпоративна модель себе виправдала. Я бажаю успіхів тим командам, які виступають і завершу виступ цитатою Альберта Енштейна “Проблема ніколи не може бути вирішена на тому рівні, на якому вона створена. Щоб зробити це завжди потрібно піднятися на рівень вище”
Команди підтримав Ферас Музіллі, керуючий партнер Lloyd & Mousilli, в минулому корпоративний юрист Apple і Dell:
“Честь та радість бути зараз тут з вами як представник спільноти Кремнієвої долини. Мене запросили на цей захід ще шість місяців тому, у Сан-Франциско, де відбулася зустріч з Павлом та його командою і я був ознайомлений з візією Українського фонду стартапів. Я дякую усім за ваші зусилля! Ваш стрімкий розвиток нагадує мені початок створення Кремнієвої долини, яка наразі об’єднує ком’юніті. Єдиний спосіб, при якому стартап-екосистема росте та розвивається – коли люди з різних галузей збираються разом. Тут, в UNIT.City, зібралися саме такі: представники фінансового сектору, промислового, юридичного, професіонали в сфері IT… Те, що я бачу виходить за рамки IT, це трансформація країни, розвиток сфери інтелектуальної власності. Приємно бути частиною цього процесу. Бажаю удачі фонду та командам 12-го пітчу!”
Урочисту частину завершив директор з інновацій в ДТЕК Емануеле Вольпе, який разом з директором Фонду Павлом Карташовим підписали меморандум про початок співпраці:
“На сьогоднішній день ДТЕК є неначе крейсером в неспокійних водах, що шукає маяк, який вкаже йому правильний напрямок. І допоможуть йому в цьому маленькі, але швидкі та маневрені фрегати, які здатні підхопити наш великий крейсер і допомогти йому пришвартуватися у потрібній бухті. Саме в цьому місці два роки тому назад почалася історія Innovation DTEK і старт першої акселераційної програми для стартапів разом з нашою командою, яка нараховувала усього лише п’ять людей. Їх місія – створити інший, відмінний від корпорацій підхід, щоб спілкуватися з інноваційною екосистемою. Вони виділили шість ключових стейкхолдерів, серед яких перше місце належало і належить досі саме стартапам. Їх підходи до бізнесу дуже відрізняються від великих корпорацій, вони інші. І саме тому, спостерігаючи за їх численними успіхами, які руйнують старі правила, ми почали за ними уважно стежити і уважно дослухатися. Більше того ми почали в них навчатися. Український фонд стартапів з кожним днем стає усе більш вагомим гравцем у сприянні інноваційному бізнесу і саме тому я радий початку нашої вже офіційної співпраці, яка безумовно підштовхе розвиток української стартап екосистеми. Об’єднання таких потужних партнерів точно не залишиться непоміченим”
Хто оцінював?
- Катерина Дегтяр. Директорка підрозділу Startup Grind Kyiv.
- Олеся Мальована. Директорка підрозділу Startup Grind Dnipro.
- Михайло Халецький. Старший інвестиційний аналітик Simpact VC.
- Роман Кірігетов. Співзасновник та CEO FlashBeats, засновник Kabanchik.ua та Crafta.
- Олександр Яценко. Керуючий партнер BRISE Capital.
- Вадим Роговський. Керівник та засновник Startup School Online.
- Валерій Добровольський. Експерт програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.
Основними критеріями оцінки проектів на стадії pre-seed є: команда, ринок, ідея, доцільність фінансування, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 12 балів.
Результати
За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):
- Portal. Платформа оптимізації операційного менеджменту для команд, що працюють віддалено.
- Organization.GG. Платформа для геймерів та стрімерів, яка дозволяє заробляти взаємодіючи з фанами.
- Djooky. Музична торгівельна платформа, яка надає артистам доступ до глобальної спільноти інвесторів, а інвесторам можливість торгувати новим класом активів. Це міст між музичним та фінансовим світом.
- Abrakadabra. Сервіс зі створення тексту та зображень за допомогою штучного інтелекту, що дозволяє створювати якісний текст для соціальних мереж бізнесу.
- iBeauty. Онлайн сервіс бронювання послуг в сфері краси та косметології, в веб версії та мобільному додатку на платформах IOS та Android.
- VAR Energy. Підтримка електромереж за допомогою розподіленої енергетики.
- Next Generation. Платформа для проведення виставок та форумів у віртуальній реальності.
- SPOKK. «Страхування в смартфоні» з доступними продуктами мікрострахування та повним спектром послуг онлайн. Користувачі можуть придбати поліс у декілька кліків, подати заяву на збиток онлайн, дізнатися рішення за страховим випадком майже миттєво та отримати відшкодування безпосередньо на свою платіжну карту.
- Advisera. Рішення для отримання засновниками стартапів бізнес-консультацій від міжнародних експертів.
- ZooZy. “Все в одному” додаток для любителів домашніх тварин.
- Rechild. Мобільний додаток для мільйонів батьків з усього світу для зручного та надійного збереження записів із найяскравішими моментами життя дітей – перших слів, перших кроків, зростання і дозвілля. Із Rechild всі записи будуть знаходитись в одному місці, зручно категоризовані та синхронізовані в межах профілю однієї родини. Батьки можуть більше не турбуватися, що фото, відео та аудіо дітей з часом зникнуть або загубляться – Rechild надійно збереже їх на хмарних сховищах. Додаток робить життя батьків комфортнішим і економить їх час завдяки елементам машинного навчання: автоматизація тегування записів, визначення дитини на записі, сортування за віком дитини і локацією, автоматичний шеринг у межах сім’ї.
- Лікей. Інноваційна освітня платформа для зручного обміну знаннями.
На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування.
Джерело: usf.com.ua