Вчені довели, що з’єднання зі шкаралупи кешью може стати ліками від розсіяного склерозу
26.08.2020
Хімічна сполука під назвою анакардова кислота, виявлена в шкаралупі горіха кешью, сприяє відновленню мієліну, повідомляють вчені з Медичного центру Університету Вандербільта (штат Теннессі, США).
Мієлін – це захисна оболонка, що оточує нерви. Пошкодження цього покриття – демієлінізація – є ознакою розсіяного склерозу і пов’язаних з ним захворювань центральної нервової системи.
У своїй попередній роботі вчені показали, що утворення мієліну індукує білок під назвою інтерлейкін 33 або IL-33. Крім іншого він, є регулятором імунної відповіді, а розсіяний склероз – аутоімунним захворюванням.
Анакардовою кислотою – з’єднанням, яке присутнє в шкаралупі горіхів кешью, вчені зацікавилися тому, що воно пригнічує фермент, який бере участь в експресії генів, званим гістонацетілтрансферазою, а все, що пригнічує цей фермент, викликає вироблення IL-33. Іншими словами анакардова кислота може бути перспективним засобом лікування руйнівного впливу розсіяного склерозу та інших демієлінізуючих захворювань.
В ході лабораторних експериментів вчені виявили:
- In vitro додавання анакардової кислоти до клітин щурів, найбільш відповідальним за мієлінізацію (клітин-попередників олігодендроцитів) стимулювало індукцію IL-33 і швидко збільшувало експресію генів і білків мієліну;
- У двох моделях демієлінізації на тварин обробка цим з’єднанням приводила до зменшення паралічу;
- Тварини, які одержували з’єднання показали дозозалежне збільшення мієлінізації.
Джерело: mister-blister.com
Tags: Сполучені Штати Америки
You may also like...