Знайдено каталізатор, який перетворює воду і вуглекислий газ в етанол

Дослідники з Аргоннської національної лабораторії Міністерства енергетики США, які працюють з Університетом Північного Іллінойсу, виявили новий каталізатор, який може перетворювати вуглекислий газ і воду в етанол з «дуже високою енергоефективністю, високою селективністю для бажаного кінцевого продукту і низькою вартістю».

Новий каталізатор виготовлений з атомарно диспергованої на основі міді з вуглецевого порошку і діє як електрокаталізатор, перебуваючи в електричному полі низької напруги, коли вода і діоксид вуглецю проходять через нього. Реакція руйнує ці молекули, а потім вибірково перебудовує їх в етанол з електрокаталітичною селективністю, (або «фарадеївською ефективністю») понад 90%. Команда стверджує, що це «набагато вище, ніж будь-який інший зареєстрований процес такого роду».

Після створення етанолу його можна використовувати в якості добавки до палива або в якості проміжного продукту в хімічній, фармацевтичній і косметичній промисловості. Використання його в якості палива було б прикладом «кругової вуглецевої економіки», в якій CO2, уловлена з атмосфери, ефективно повертається назад у міру спалювання.

Якщо в процесі використовується відновлювальна енергія, тоді ситуація ще краще; все, що буде втрачено в процесі — це прісна вода. Сама по собі ця обставина є проблемою, але її можна вирішити. Але на практиці набагато краще управляти електромобілем, ніж автомобілем, що працює на бензині і використовує цей етанол в якості добавки. Хоча його ефективність за Фарадеєм може бути чудовою, загальна електрична ефективність не буде такою ж; передача тієї ж кількості енергії у батарею дасть більше енергії для обертання коліс, тому що двигуни внутрішнього згоряння жахливо неефективні у порівнянні з електричними силовими агрегатами. На цій стадії каталізу також будуть спостерігатися додаткові (суттєві) втрати потужності на етапах промислового уловлювання і транспортування вуглецю.

На даному етапі також неможливо передбачити, якими можуть бути витрати. Вже існує ряд синтетичних видів палива, які використовують діоксид вуглецю; наприклад Carbon Engineering — одна з фірм, яка витягує CO2 з повітря для створення синтетичної нафти, яка може бути перероблена, наприклад, в авіаційне паливо високої чистоти.

Таке синтетичне паливо повинне конкурувати зі звичайним викопним бензином за ціною. Не знаючи, як етанол, який вловлює вуглець, конкурує з біоетанолом та іншими видами палива, зараз дуже важко сказати, чи буде у проєкту комерційний успіх і чи він стане тим чинником, який суттєво змінить паливну індустрію.

Джерело: cikavosti.com

You may also like...