Chevron інвестує в стартап Zap Energy, який розробляє модульний ядерний реактор

Американська Chevron Corp. оголосила про інвестиції в Zap Energy Inc. – стартап-компанію із Сіетла, що розробляє модульний ядерний реактор наступного покоління.

“Інвестиції Chevron Technology Ventures в термоядерний синтез – це можливість посилити акцент компанії на різноманітному портфелі низьковуглецевих енергетичних ресурсів з можливістю надати по всьому світу доступ до недорогої, надійної і чистої енергії”, – йдеться в повідомленні компанії.

“Звичайна ядерна енергетика використовує ядерний поділ, який включає розщеплення великого нестабільного ядра на більш дрібні елементи і призводить до утворення довгоіснуючих радіоактивних відходів. Ядерний синтез відбувається, коли ядра легких елементів (зазвичай водню) стикаються з достатньою силою, щоб злитися і сформувати більш важкий елемент – процес, який вивільняє значну кількість енергії без викидів парникових газів і обмеженої кількості довгоживучих радіоактивних відходів”, – пояснюється в прес-релізі.

Zap Energy, заснована в 2018 році, має намір використовувати метод стабілізації плазми за допомогою поперечних потоків для утримання і стиснення.

“Ми розглядаємо термоядерну технологію як багатообіцяюче джерело енергії з низьким рівнем викидів вуглецю”, – наводить компанія слова президента Chevron Technology Ventures Барбари Бургер.

Це 10-я інвестиція фонду Chevron Future Energy Fund, який стартував у 2018 році для вивчення проривних технологій, що забезпечують макродекарбонізацію.

Chevron, друга після ExxonMobil, найбільша нафтогазова компанія США. Компанія видобуває 3 млн барелів нафтового еквівалента на добу.

Джерело: fixygen.ua

You may also like...