Президент України Володимир Зеленський підписав закон про залучення інвестицій
Закон усуває ряд проблем, які заважали повноцінному функціонуванню та подальшому розвитку ринків капіталу в Україні.
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про спрощення залучення інвестицій і впровадження нових фінансових інструментів. Про це повідомляється на сайті глави держави.
Що зміниться
Закон усуває ряд проблем, які заважали повноцінному функціонуванню та подальшому розвитку ринків капіталу в Україні. Він викладає в новій редакції закони «Про цінні папери та фондовий ринок» (нова назва – закон «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки») і «Про товарну біржу» (нова назва – закон «Про товарні біржі»), а також вносить зміни до Цивільного, Господарського та Кримінального кодексів, Кодексу України про процедури банкрутства і до інших законодавчих актів.
У законі комплексно врегульовуються питання функціонування ринків деривативних (похідних) фінансових інструментів, ринків капіталу та організованих товарних ринків, а також розвитку їх інфраструктури.
Захист прав власників облігацій
«Цей закон уніфікує підхід до організації торгівлі активами на товарних ринках з метою забезпечення прозорості цін, які формуються на таких ринках, і запобігання маніпулюванню на них. Документ розширює перелік фінансових інструментів шляхом віднесення інструментів грошового ринку до фінансових інструментів, а також впровадження нових видів цінних паперів – депозитних сертифікатів банку, зелених облігацій, опціонних сертифікатів, депозитарних розписок. В законі передбачено врегулювання відносин, що виникають під час розміщення та обіг цінних паперів, укладення та виконання деривативних контрактів і угод з ними», – пояснили в Офісі президента.
Також забезпечується захист прав власників облігацій, в тому числі шляхом передбачення інституту зборів власників облігацій і колективного представника власників корпоративних облігацій.
Зобов’язання перед клієнтами
Крім цього, документ містить перелік і опис видів професійної діяльності на ринках капіталу та організованих товарних ринках, опис вимог, що встановлюються до професійних учасників і до їх діяльності, зокрема зобов’язання перед клієнтами.
Хронологія подій
- Україна взяла на себе зобов’язання прийняти цей закон до кінця червня в рамках меморандуму з Міжнародним валютним фондом по поточній програмі stand by. Рада остаточно прийняла його 19 червня, а спікер підписав 27 липня.
- Раніше, 17 жовтня 2019 року в парламенті був зареєстрований законопроект №2284 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій і впровадження нових фінансових інструментів.
- 19 грудня 2019 року Рада схвалила законопроект про спрощення залучення інвестицій.
Джерело: unian.ua