Українець створив сервіс прогнозу погоди. Його завантажили 3 млн разів

Український розробник Олексій Щасливий працював в компанії MacPaw, а у вільний від роботи час створив додаток для прогнозу погоди RainViewer. Він прогнозує опади з 90% точністю на основі даних з метеорадарів, його з початку роботи завантажили 3 млн разів. Редактор AIN.UA розповідає історію проєкту.

З чого починався RainViewer

Олексій почав працювати над RainViewer ще в 2012 році. Перший пробний додаток показував дані з радара в Борисполі.

«На цьому все заглохло. Наступного разу я повернувся до додатка на iOS, коли придумав спосіб, як на картці одночасно показувати багато радарів», – розповідає розробник.

Він п’ять місяців працював над додатком вечорами і ночами, після основної роботи в MacPaw. Перша повноцінна версія RainViewer для iOS з’явилася в 2014 році, в ній була карта з показаннями радарів.

Як розвивався додаток

У перший день у додатка було 250 завантажень, але їх кількість швидко знизилася до 10-20 в день. Це не завадило Олексію продовжувати роботу над додатком у вільний від роботи час. З самого початку йому допомагала дружина: вона займалася маркетингом і просуванням в соціальних мережах, підтримкою і локалізацією сервісу.

За 9 місяців у додатка з’явилися перші фанати: розробник почав отримувати по 1-2 листи в день. Його просили написати і Android-версію.

«Я і Android – це дві протилежності в той час, але я взяв себе в руки і за літо таки написав простий додаток», – розповідає Олексій.

У той час, пікові завантаження програми зросли до 100 в день. Заробляла вона рекламою і платною відмовою від реклами.

Через рік, у травні 2017 року, трапився переломний момент. Автор програми перевів її на 12 мов і в результаті побачив хороше зростання по завантаженнях і рекламним виплатам. Додаток вперше приніс $ 500 за місяць. У цей момент Олексій вирішив, що потрібно йти з основної роботи, щоб займатися RainViewer.

Завантаження виросли до 1000-2000 в день, розробник серед знайомих знайшов тих, кому проєкт був цікавий: так за майже три роки команда виросла до 10 осіб.

Як RainViewer працює зараз

За весь час роботи додаток завантажили близько 3 млн разів. Він встановлений на 700 000 пристроях, а активних користувачів (в залежності від погоди) – від 70 000 до 200 000.

У додатку є безкоштовний API, ним користуються дві великі відомі в галузі прогнозування погоди компанії: Windy.com і Tiempo. Крім них, API RainViewer використовують близько 30 інших сервісів, включаючи Flowx, Appy Weather, Weather NOW, World Weather, WeatherKitty та інші. Є навіть додаток, який повністю його копіює: RainRadar.

30 червня 2020 вийшла друга версія програми – RainViewer 2. Вона дає щохвилинний прогноз погоди на 60 хвилин для всіх 90 країн, які підтримують сервіс. «Найближчі конкуренти або працюють з 30-хвилинним інтервалом, або працюють тільки в США», – говорить розробник.

Для прогнозів сервіс використовує систему PySTEPS, вона забезпечує точність в 90% (на сьогодні), яка зменшується до 55% на 60-й хвилині.

Тільки за перший день запуску у додатка з’явилося 20 000 нових користувачів (за даними магазинів App Store і Google Play). За словами Олексія, попит на додаток є по всьому світу, від Таїланду до Бразилії. У Таїланді додаток до цих пір залишається в топ-10 погодних додатків.

Цікаво, що додаток отримує зростання популярності в тих країнах і в ті періоди, коли трапляються масштабні опади:

«Ми різко вистрілили в Саудівській Аравії в їх сезон дощу. Місцеві фотографи-ловці негоди були раді, що нарешті з’явився додаток, який на Google-картах показує, де найближчий град. Далі була Бразилія, з її післяобідніми зливами, в цю весну і літо ми набрали популярність в Іспанії та Польщі», – розповідає Олексій.

У планах: і далі розвивати проєкт, удосконалюючи можливості прогнозу погоди. Додаток зростає органічно: команда майже не вкладається в рекламу, тільки тестує Apple Search Ads.

«Наша основна ідея: навчити людей користуватися картами з метеорадарів, зробити їх доступними кожному, адже саме за цими даними можна зрозуміти: буде дощ в певній точці чи ні», – каже автор проєкту.

Джерело: ain.ua

You may also like...