Чеські інженери винайшли фільтр, який допоможе знищити COVID-19: як він працює
Чеські вчені розробили інноваційні фільтри для вентиляційних систем, які допоможуть боротися з поширенням COVID-19. Над прототипом винаходу кілька місяців працювали інженери з університету в Празі.
Як це працює?
Чеські інженери спиралися на дослідження французьких вчених з університету Екс-Марсель, які запевняють, що коронавірус може гинути при температурі + 92 ° С протягом 15 хвилин, розповідає Радіо Свобода.
“Коли почалася пандемія наш факультет закликав усіх, щоб ми використовували свої знання в боротьбі з вірусом. У нас був досвід з нагріванням різних видів текстилю і ми подумали, що з цього може щось вийти. Для виготовлення перших прототипів ми використовували матеріали, які вдалося взяти з майстерні до оголошення карантину”, – зазначив керівник групи винахідників Лукаш Войтех.
Інноваційний фільтр складається з двох шарів, які можуть проводити струм. Між ними розташована нанотканина, яку можна нагрівати до 92 градусів протягом 15-20 хвилин. Так, прилад підключається до струму в 12 вольт, пояснюють розробники.
Команда з трьох інженерів працювала над прототипом фільтра віддалено. Обговорення деталей винаходи відбувалося по скайпу. Вже через три місяці винахідники змогли створити абсолютно робочий прототип.
“Щоб нагріти поверхню фільтра достатньо всього 12 вольт. Тобто, по суті, ми нагріваємо і стерилізуємо фільтр електричним струмом. Принцип такий же, як і у інших типів фільтрів, які стерилізують за допомогою мікрохвильової печі. Наша ж технологія дозволить робити це в промислових масштабах”, – розповідає Войтех.
Група винахідників додає, що зараз ведуться переговори з вченими про перевірку ефективності винаходу проти COVID-19 в умовах лабараторії. Коли прилад успішно пройде перевірку, а фахівці доведуть, що він може нейтралізувати коронавірус – група дослідників запропонує свою розробку компаніям в усьому світі.
Нарешті, чеські інженери відзначають, що дані фільтри можна використовувати в системах вентиляції будинків, офісних приміщень і автомобілів. У разі успішних результатів тестування, розробники планують створити на основі фільтрів засоби індивідуального захисту.
Джерело: innovation.24tv.ua