Завантажити все. Інженери поставили новий рекорд швидкості інтернету
Вчені розробили новий спосіб модуляції світлаув оптоволоконному кабелі, що дозволило побити рекорд швидкості передачі інформації. Максимальні показники досягли понад 22 терабайт на секунду.
Найшвидшим способом передачі цифрових даних залишається оптоволоконний кабель. Нещодавно інженери з Великої Британії та Японії придумали, як зробити його ще швидше.
«Попри те, що сучасні міжмережеві з’єднання хмарних центрів обробки даних здатні передавати до 35 Тбіт/с, ми працюємо з новими технологіями, які більш ефективно використовують існуючу інфраструктуру, покращуючи використання смуги пропускання оптичного волокна і дозволяючи встановити новий світовий рекорд швидкості передачі даних» , — заявляють автори відкриття.
У основі цієї розробки лежить технологія вчених з Університетського коледжу Лондона, які «змінили фазу, яскравість і поляризацію довжин хвиль, щоб вмістити більше інформації в світловий потік, не змішуючи при цьому хвилі різної довжини».
Інженери заявляють про нову гібридну технологію модуляції світла, яка активується ще до того, як світло потрапить у оптичні волокна. Це дозволяє значно розширити смугу пропускання і збільшити швидкість передачі інформації.
Попередні рекорди були встановлені на відмітках у 44 Тбіт/с і 150 Тбіт/с для деяких експериментальних пристроїв.
Технологія вчених з Великої Британії та Японії дозволила досягти швидкості передачі інформації у 178 Тбіт/с, що у еквіваленті рівнозначно 22,25 терабайт на секунду або 22250 гігабайт на секунду.
Цей показник в десятки тисяч разів перевищує максимальну швидкість оптоволоконного підключення, яка доступна користувачам у деяких країнах.
Перевагою нової технології також є те, що для впровадження інженерам не знадобиться міняти всю інфраструктуру оптоволоконних кабелів, — досить буде лише модернізувати підсилювачі сигналу, які встановлюються кожні 40−100 км.
Джерело: nv.ua