Оголошено нові конкурси Консорціуму науково-дослідницької інфраструктури Центральної Європи (CERIC-ERIC)

Консорціум науково-дослідницької інфраструктури Центральної Європи (CERIC-ERIC) оголосив про відкриття нових конкурсів доступу до сучасного обладнання для здійснення комплексних, у тому числі міждисциплінарних, досліджень.
CERIC об’єднує в собі сучасну науково-дослідницьку інфраструктуру країн Центральної та Східної Європи задля забезпечення розвитку науки та промисловості в галузі дослідження матеріалів, біоматеріалів, нанотехнологій, тощо та надає відкритий доступ до цієї інфраструктури. Спільне використання провідних національних дослідницьких інфраструктур європейських країн дозволяє знаходити інноваційні рішення суспільних проблем у сферах енергетики, охорони здоров’я, харчування, культурної спадщини та інше. Мережа CERIC-ERIC, на даний момент надає доступ через єдину точку входу до понад 60 зразків сучасного складного технологічного обладнання, розташованого в країнах Європи. Детальний опис можливостей CERIC знаходиться за посиланням: https://www.ceric-eric.eu/users/labs-and-instruments/ .
Нещодавно до відкритого доступу CERIC було включено нові дослідницькі структури оснащені найсучаснішими джерелами випромінювання:
ТГц джерело лазерного випромінювання на вільних електронах (FEL) – TeraFERMI. Починаючи з поточного конкурсу джерело випромінювання TeraFERMI буде доступна як в онлайн, так і офлайн режимі.
Продовжено офлайн доступ до двох джерел випромінювання:
Установка PRP@CERIC непружного ультрафіолетового розсіювання з джерелами фіксованої енергії (IUVS-Offline).
Автономне синхротронне джерело інфрачервоного випромінювання для спектроскопії та візуалізації результатів в галузі хімії та наук про життя (SISSI-Bio OFF-line)
CERIC продовжує доступ до дослідницьких інфраструктур, спрямованих на вивчення проблем накопичування енергії, оснащених найсучаснішим обладнанням в галузі дослідження паливних елементів і батарей:
Лабораторія з випробовування батарей для зберігання енергії (Battery Energy Storage Testing Laboratory) і Лабораторія з випробовування паливних елементів і електролізу (Fuel Cell and Electrolyser Testing laboratory) Об’єднаного дослідницького центру Європейської комісії в Петені, Нідерланди
Водневий технологічний центр (Hydrogen Technology Centre) в Празі, Чехія
Доступ до інфраструктури CERIC відкритий для науковців з України.
Граничний термін подання пропозицій:
3 березня 2025 року – для попередньої оцінки подання з можливістю внесення поправок і покращення заявки.
1 квітня 2025 року – рекомендовано тільки для досвідчених користувачів.
Докладна інформація знаходиться за посиланням: https://www.ceric-eric.eu/users/call-for-proposals/ .
Докладніше за посиланням

You may also like...