МОЖЛИВОСТІ УЧАСТІ В ІНІЦІАТИВАХ НАЦІОНАЛЬНОГО НАУКОВОГО ФОНДУ США

Нещодавно виконавча директорка НФДУ Ольга Полоцька завітала до Національного наукового фонду США (National Science Foundation, NSF). Фонд є незалежним агентством при урядові США, що забезпечує розвиток науки та технологій в усіх галузях науки, окрім медицини.

В ході зустрічі американські колеги поділилися з нами інформацією про те, що NSF пропонує дослідникам ряд можливостей міжнародної співпраці. Хочемо проінформувати, що ці можливості можуть бути використані українськими дослідниками за допомогою існуючих механізмів фінансування NSF. Пропонуємо ними скористатись!

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ІНІЦІАТИВИ

1. Будь-яка пропозиція, подана до NSF, може включати міжнародну спільну роботу, інтегровану в дослідницький проєкт.

Ці пропозиції вносяться до дисциплінарних програм у межах NSF

2. Існують програми OISE, які потребують міжнародної співпраці.

Наразі прикладами таких програм є:

a. IRES (Міжнародний дослідницький досвід для студентів)

b. AccelNet (Прискорення досліджень через міжнародну співпрацю між мережами)

с. PIRE (Партнерство для міжнародних досліджень та освіти)

3. Будь-який лауреат проєкту, що фінансується NSF, має право подати запит на невелику доплату за встановлення нової міжнародної співпраці.

Щоб зробити запит на її отримання, головний дослідник має зв’язатись з керівником своєї програми.

4. Існують також спеціальні пропозиції, наприклад:

a. RAPID (Rapid Response Research).

RAPID – дослідження швидкого реагування – це тип пропозиції, який використовується, коли існує терміновість щодо наявності або доступу до даних, засобів чи спеціалізованого обладнання, включаючи дослідження швидкого реагування на природні, антропогенні та інші непередбачені події. Перед тим, як подати пропозицію RAPID, наукові керівники повинні зв’язатися з керівником(ами) програми NSF, чий досвід найбільше стосується теми пропозиції для визначення того, чи підходить запропонована робота для фінансування RAPID.

b. EAGER (EArly-concept Grants for Exploratory Research).

EAGER — це тип пропозиції, який використовується для підтримки робіт щодо неперевірених, але потенційно трансформаційних дослідницьких ідей або підходів на ранніх стадіях. Таку роботу можна вважати особливо «високим ризиком з високою окупністю» в тому сенсі, що вона, наприклад, включає радикально інші підходи, передбачає застосовання нового досвіду або залучає нові (між)дисциплінарні перспективи. Щоб визначити відповідність роботи до пропозиції EAGER, наукові керівники повинні зв’язатися з керівниками програми NSF, чий досвід найбільше стосується теми пропозиції. Ця придатність повинна бути оцінена на початку процесу.

с. RAISE (Research Advanced by Interdisciplinary Science and Engineering).
RAISE – дослідження в міждисциплінарній науці та інженерії – це тип пропозиції, який можна використовувати для підтримки сміливих міждисциплінарних проєктів:
• наукові досягнення яких значною мірою виходять за рамки однієї програми чи дисципліни, тому необхідна значна фінансова підтримка з боку кількох програм чи дисциплін;
• напрямки досліджень обіцяють трансформаційні досягнення;
• передбачувані відкриття знаходяться на дисциплінарних межах, які можуть бути традиційно не визнані.

Щоб отримати фінансування як проєкт, відповідний RAISE, мають бути враховані всі три критерії. RAISE не призначений для проєктів, які можна включити в інші типи пропозицій або які продовжують усталену практику. Аналогічно іншим програмам, потенційні наукові керівники повинні отримати схвалення для подання пропозиції. RAISE вимагає погодження від принаймні двох керівників програм NSF у різних галузях, чий досвід найбільше стосується тем пропозиції.

Шукайте детальну інформацію за посиланнями вище або на сайті NSF: https://beta.nsf.gov/ 

НФДУ

You may also like...