НОВИНИ SCIENCE CITY: У КИЇВСЬКОМУ АВІАЦІЙНОМУ ІНСТИТУТІ З’ЯВИТЬСЯ НАУКОВИЙ ПАРК
Цьогоріч на базі Київського авіаційного інституту (КАІ) розпочне роботу науковий парк, який стане осередком для розроблення рішень у сферах deep tech, цивільних БПЛА, кібербезпеки, defenсe tech, штучного інтелекту, машинного навчання, матеріалознавства, роботизованих систем та інженерії.Науковий парк створюється за участю університету та українських компаній, зацікавлених у стимулюванні інновацій у своїх галузях.
«Ця ініціатива є важливим каталізатором необхідності та актуальності реформи наукових парків в Україні — Science City. Вона демонструє, що підтримка державно-приватного партнерства та створення умов для трансферу технологій є ключовими факторами для розвитку конкурентного наукомісткого ринку. Завдяки реформі, напрацьованій МОН у співпраці з Мінцифрою, DTA та BRDO, наукові парки мають стати не лише інструментом цифровізації та прозорості в науковій сфері, а й у майбутньому драйверами економічного зростання, створення економіки високої доданої вартості, здатними зменшити відплив інтелектуального капіталу та посилити взаємодію між наукою і бізнесом», — наголосив Денис Курбатов, заступник міністра освіти і науки України.
Партнери наукового парку КАІ отримають ексклюзивний доступ до наукових розробок і сервісів інституту, а також можливість першими інтегрувати їх у виробництво.
«Ми плануємо створити науковий парк, який буде вирішувати проблеми ринку, тобто давати рішення для поліпшення технологій тут і зараз. Українські інженерні компанії зможуть відкрити на території КАІ свої офіси, щоб бути в тісному контакті з науковцями і студентами так, як це відбувається в усьому світі. Така синергія дасть поштовх галузям, які отримають наукові розробки, компаніям, які ці розробки будуть замовляти, та науці загалом, бо суттєво скоротиться шлях від розроблення до імплементації», — прокоментувала в.о. президентки КАІ Ксенія Семенова.
Діяльність наукового парку охоплюватиме три основні напрями:
- розвиток власних наукомістких інновацій з подальшим трансфером технологій;
- інкубаційні та акселераційні програми для стартапів;
- виконання проєктів та надання сервісів на запити бізнесу.
«Нещодавно уряд затвердив Стратегію цифрового розвитку інновацій України (WINWIN) до 2030 року. Це цілісне бачення розвитку інноваційної економіки в країні. Уже зараз ми маємо створювати сприятливі умови для бізнесу, стартапів, науковців, інвесторів і міжнародних партнерів у сфері інновацій, що є ключовими для забезпечення суверенітету та територіальної цілісності, економічного зростання, а також відновлення й трансформації України. Реалізація цієї стратегії дасть змогу зробити економічний стрибок і стати регіональним лідером у сфері інновацій в ЄС. Для цього ми визначили 14 основних напрямів розвитку, секторальні стратегії яких уже публікують. Розвиток наукових парків є одним із ключових аспектів стратегії. Тому ми раді підтримати науковий парк на базі КАІ, який стане важливим інструментом для впровадження інновацій, залучення інвестицій і розвитку технологій», — зазначила Валерія Іонан, заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
Підтримка міжнародних партнерів є критично важливою для успіху цього проєкту, оскільки вона сприяє інтеграції української інноваційної екосистеми у світовий контекст.
«Ми пишаємося тим, що через Good Governance Fund підтримуємо створення наукового парку КАІ. Завдяки його здатності залучати таланти, генерувати трансформаційні ідеї та просувати наукові дослідження, КАІ та його науковий парк мають усі шанси стати рушійною силою інноваційного розвитку України та зробити вагомий внесок в економіку країни», — зазначив Стефан Коссофф, директор програм розвитку Посольства Великої Британії в Україні.
Якщо вас зацікавила діяльність наукового парку і ви хочете долучитися як партнер, співзасновник або запропонувати свої ідеї чи ініціативи, пишіть на електронну адресу: yuri.vlasyuk@kai.edu.ua.
Ініціатива впроваджується в межах проєкту Good Governance Fund «Інноваційна екосистема», який фінансує UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатори проєкту — Abt Global та KPMG в Україні.