СІМ ГРАНТОВИХ ПРОГРАМ ДЛЯ TECH-СТАРТАПІВ

Завдяки яким ініціативам засновники компаній та їх команди можуть отримати два мільйони доларів?

Попри скорочення доходів IT-індустрії під час війни, українська інноваційна спільнота розвивається, масштабується та зміцнює свій глобальний вплив. Так, стартап Releaf Paper залучив 2,5 млн євро на фабрику з виробництва паперу з листя, проєкт Esper Bionics, що розробляє біонічні протези, потрапив на обкладинку Time, продукт Esper Hand визнали одним з 200 найкращих винаходів 2022 року, а фінтех-стартап Finmap отримав 1 млн євро іноземних інвестицій. ЕП зробила підбірку цільових пільгових грантів для tech-стартапів.

Seeds of Bravery

Ця грантова ініціатива для українських tech-стартапів реалізується в рамках проєкту Європейської інноваційної ради (EIC). Її глобальна місія – підтримати інноваційну екосистему України під час війни.

Відібрані для участі в програмі технологічні стартапи, а також малі та середні підприємства (МСП), які розробляють новітні продукти, зможуть отримати гранти від 10 тис євро до 50 тис євро. Гранти виділятимуться за п’ятьма програмами.

Ukrainian Startup Fund та WNISEF

Український фонд стартапів (УФС) також долучається до підтримки талановитих фаундерів і разом з регіональним фондом прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund запускає грантову програму на загальну суму 2,5 млн дол.

Visa Everywhere Initiative

Українські стартапи можуть податися на глобальну грантову програму відкритих інновацій Visa Everywhere Initiative (VEI). Спочатку відбуватиметься регіональний відбір. Для власників українських проєктів дедлайн подання заявок – 6 травня.

Відібрані проєкти перейдуть на наступний етап конкурсу (серед стартапів у межах регіонів Центральної та Східної Європи, Близького Сходу та Африки), що відбудеться у віртуальному форматі 17 липня 2024 року.

Програма від Google

У березні 2022 року компанія Google створила Фонд підтримки українських стартапів (Google for Startups Ukraine Support Fund), реагуючи на виклики, які постали перед вітчизняною tech-екосистемою під час війни.

Creative Europe: Innovation Labs

“Креативна Європа” 2021-2027 – це конкурсна грантова програма Євросоюзу з бюджетом 2,4 млрд євро для учасників та організацій креативних індустрій.

Angel One Fund

Це інвестиційний фонд, заснований UCU Foundation (УКУ, Український католицький університет). Його особливістю є те, що команда Angel One надає фінансову допомогу українським стартапам на стадіях late pre-seed та early-seed.

Фонд фокусується на напрямках FinTech, SaaS, EdTech, AI/ML. Третина інвестицій буде спрямована на Edtech-стартапи і проєкти, що мають продукти глобального спрямування. Сума інвестицій становить від 50 тис дол до 250 тис дол.

Flyer One Ventures

Flyer One Ventures (F1V) – український венчурний фонд компанії Genesis. Серед активів F1V – українські стартапи Awesomic, AiSDR, FintechFarm, Deskree, All Right, NewHomesMate, Mate academy. Загальна сума портфеля фонду лише українських стартапів у 2022 році досягла 400 млн дол.

Економічна правда

Детальніше за посиланням

 

You may also like...