МІЛЬЙОН ДОЛАРІВ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНСЬКИХ ДОСЛІДНИКІВ

Отримати фінансування до $50 000 на рік на проєкт (і $100 000 на два роки) можуть науковці, які візьмуть участь в партнерській ініціативі Міжнародне багатостороннє партнерство для забезпечення стійкості системи освіти і науки в Україні (IMPRESS-U)».

Ініціативу започаткували Офіс міжнародної науки та інженерії (OISE) Національного    наукового фонду США (NSF), у партнерстві з Естонською дослідною радою (ETAG); Латвійською науковою радою;  Науковою радою Литви (LMT); Національним науковим центром Польщі (NCN);  Польським національним агентством з питань академічного обміну (NAWA); Національним фондом досліджень України (НФДУ); Національною академією наук  США (NAS); Глобальним офісом військово-морських досліджень (ONRG).

Для підтримки українських дослідників  NAS має намір залучити близько 1 000 000 доларів від приватних донорів та фондів. Всього буде надано 10-15 грантів.

Директор Національного наукового фонду США  Сетураман Панчанатан на сторінці NSF зазначив, що «глобальні виклики сьогодення виходять за межі національних кордонів та наукових дисциплін, і вимагають тісної співпраці з партнерами-однодумцями з усього світу». Пан Панчанатан висловлює сподівання, що спільними зусиллями вдасться «підтримати науковий персонал та сприяти розбудові сучасної екосистеми досліджень, освіти та інновацій в Україні».

Які проєкти в пріоритеті?

У рамках ініціативи IMPRESS-U Національний науковий фонд США запрошує до участі прогресивні, амбітні, високоякісні спільні дослідницькі проєкти,  спрямовані на вирішення наукових проблем у будь-якій галузі науки, інженерії чи освіти.

Пріоритет буде надано проєктам, які пропонують креативні шляхи підвищення ефективності та стійкості міжнародних партнерств; ефективні концепції підготовки міжнародних наукових кадрів;  ефективний і значний внесок у розбудову сучасної науково-дослідницької/ освітньої/інноваційної екосистеми в Україні.

Кожна пропозиція має залучати дослідників із США, України та принаймні ще однієї країни-учасника ініціативи.  Дослідники, пов’язані виключно з українськими інституціями, зможуть отримати підтримку від приватних донорів та фондів через Національні академії США (відповідно до правил прийнятності Національного фонду досліджень України).

Вимоги до учасників з України

На участь у програмі можуть подаватися дослідницькі команди, які знаходяться в Україні та складаються з наукового керівника проєкту та щонайменше одного аспіранта/магістранта. Науковий керівник проєкту повинен мати науковий ступінь, отриманий або визнаний в Україні, і працювати за основним місцем роботи в закладі вищої освіти чи науково-дослідній установі державної форми власності.

Заявки українських науковців проаналізують NAS та НФДУ (щодо відповідності формальним ознакам). Тільки ті заявки, які будуть визнані як такі, що відповідають критеріям допустимості до участі (формальним ознакам), розглядатиме NSF.

Уже є перші заявки!

Учені з країн-учасників IMPRESS-U радіють продовженню співпраці з українськими науковцями. Зокрема,  генеральний директор Польського національного агентства з питань академічного обміну (NAWA) Давид Костецький переконаний, що завдяки ініціативі та участі Польщі, з якою Україна постійно співпрацює, українські науковці зможуть інтегруватися до міжнародної дослідницької спільноти. «Радіємо, що саме сьогодні, коли Україні так потрібна міжнародна підтримка, вдалося завершити роботу із запуску програми Impress-U», – зазначив директор NAWA.

Від старту програми пройшло лише декілька тижнів, але і закордонні, й українські науковці вже подають заявки на участь. «Нас вражає бажання американських наукових керівників проєктів залучати українських вчених до своїх досліджень і подання заявок на ініціативу Impress-U, – розповіла виконавча директорка НФДУ Ольга Полоцька. – Це безпрецедентна ініціатива, до якої залучено шість країн-партнерів і ще більше організацій. Ми дуже вдячні Національній академії наук Сполучених Штанів, країнам-партнерам та приватним донорам за збір коштів на фінансування української частини спільних проєктів».

Нагадаємо, що Національний науковий фонд США за 70 років своєї роботи профінансував дослідження 260 Нобелівських лауреатів. Сподіваємося, що результати  досліджень, які будуть виконані в рамках ініціативи IMPRESS-U, будуть важливі і для розвитку науки, і для розбудови сучасної науково-дослідницької екосистеми в Україні.

Детальніше про ініціативу за посиланням.

НФДУ

You may also like...