NASA пропонує вам розробити туалет для місячної місії. Автор кращого варіанту отримає $35 000
У NASA оголосили конкурс на створення туалету для місячної місії Artemis, яка передбачає висадку людей на Місяць у 2024-му. Пристрій повинен бути максимально простим у виробництві і використанні.
Останні кілька років люди все частіше говорять про колонізацію космічного простору. Крім Ілона Маска з його мріями підкорити Марс, відправляти людей у космос на постійній основі планує і NASA: в 2024-му стартує місія Artemis, яка передбачає створення науково-дослідних поселень на Місяці.
Для такого масштабного проекту потрібна серйозна інфраструктура, пророблена до дрібниць. Одна з таких дрібниць — туалети, які повинні працювати в умовах мікрогравітації і бути комфортними для перших позаземних колонізаторів.
Нещодавно в NASA виділили $23 млн на розробку нової технології для туалету на МКС, який можна буде використовувати під час тривалих космічних місій.
Що стосується туалету для Місяця — представники американської аерокосмічної адміністрації вирішили оголосити цілий конкурс, і запропонували людям винагороду за кращий проект космічної вбиральні.
Пристрій повинен виконувати ряд вимог: бути легше 15 кг у земних умовах, не перевищувати обсяг в 0.12 кубічних метра, споживати менше 70 Вт потужності, працювати з рівнем шуму нижче 60 дБ і підходити для чоловіків і жінок різної комплекції.
Той, хто запропонує найкращий варіант такого пристрою, який при цьому можна буде легко і недорого виробляти — отримає винагороду від NASA у розмірі $35 тис.
«Ми знаємо, як створювати космічні туалети, але розуміємо, що в управлінні відходами існує безліч інновацій, починаючи з туалету без змиву і закінчуючи безводними туалетами і багатьом іншим», — говорить керівник проекту NASA Lunar Loo Challenge Майк Інтербартоло.
За його словами, краудсорсингове співтовариство для вирішення подібних проблем є нестандартним варіантом і надає багато перспектив.
«Зараз туалет вважається обладнанням, наданим урядом від NASA, тому завжди планувалося, що NASA забезпечить систему управління відходами», — каже Інтербартоло.
Надіслати свої ідеї до NASA можна до 17 серпня поточного року.
Джерело: nv.ua