Усміхайтеся. Швейцарські вчені розробили прозорі захисні маски
У швейцарській лабораторії створили новий матеріал для антибактеріальних масок, які дозволять бачити обличчя людини, і в них буде легко дихати. На розробку цього матеріалу пішло два роки.
Якщо вираз про те, що світ після пандемії COVID-19 «вже не буде колишнім» звучить занадто пафосно, — все одно важко не погодитися з тим, що новий коронавірус SARS-CoV-2 змінив побут людей у різних країнах.
Найбільш очевидний приклад — обов’язкове носіння антибактеріальних масок, які до 2020-го були широко поширені тільки у задимлених регіонах азіатських країн.
Сьогодні навіть в Україні існують тисячі видів масок для обличчя з різними дизайнами і ступенем захисту. Але всі вони закривають більшу частину обличчя людини, що викликає дискомфорт не тільки при розблокуванні смартфона, але і під час комунікації з іншими людьми.
Оскільки маски залишаться популярними ще як мінімум до кінця поточного року (а, можливо, і назавжди), днями швейцарські вчені заявили про створення масок з повністю прозорого матеріалу.
Дослідники з Федеральної лабораторії матеріалознавства і технологій Швейцарії розробили новий матеріал для своїх масок HelloMasks, які зроблені з органічної біомаси.
Творці нового матеріалу говорять, що їх маски не тільки прозорі, але і в них можна легко дихати. За словами керівників розробки, HelloMasks також ефективно фільтрують повітря, якщо їх регулярно міняти.
Цього вдалося досягти завдяки технології створення ультратонких ниток з полімерних волокон: електричний заряд дозволяє зшивати пасма цих волокон на відстані всього у 100 нанометрів одне від одного, що аналогічно пропускній здатності звичайних масок.
Такий матеріал повинен забезпечити захист від бактерій і вірусів, дозволяючи при цьому комфортно дихати.
Розробка є особливо важливою для людей, які мають проблеми зі слухом, оскільки мови жестів припускають спілкування за допомогою міміки, чого не можна зробити у звичайних масках.
Важливо, що новий матеріал швейцарських масок HelloMasks не залишається тільки дослідницьким проектом: команда вчених вже створила свій стартап, і зараз налагоджує промислове виробництво таких масок.
За їхніми даними, прозорі маски повинні з’явитися на ринку на початку 2021 року і вони у першу чергу будуть доступні для медпрацівників.
Джерело: nv.ua